Helsinki to stolica Finlandii, a zarazem największe miasto kraju. Zamieszkuje je ok. 600 tysięcy mieszkańców, a aglomeracja (wraz z miastami Espoo, Vantaa i Kauniainen) liczy 1,2 miliona osób. Jest to miasto portowe, z portem handlowym i pasażerskim, położone nad Zatoką Fińską. Zostało założone w połowie XVI wieku, od 1812 roku jest siedzibą władz państwowych. Największy rozwój miasta nastąpił po II wojnie światowej. Rozwija się tu przemysł maszynowy, elektrotechniczny, chemiczny, włókienniczy, fajansowy, spożywczy i drzewno – papierniczy. Na jego terenie znajduje się również centrum kulturalno – naukowe. Od lat dwudziestych XIX wieku działa uniwersytet.

Najstarszym (pochodzącym z XVIII wieku) zabytkiem jest twierdza Suomenlinna, położona na 6 wyspach, na które można się dostać tunelem bądź promem. Ciekawe jest zabytkowe wesołe miasteczko Linnanmaki, gdzie najstarsza karuzela ma ponad 100 lat. Atrakcją jest pomnik poświęcony wybitnemu fińskiemu kompozytorowi Sibeliusowi.

Polakom pracującym w Helsinkach, także prowadzącym własne firmy, firma Jupiter oferuje usługi przeprowadzkowe. Wszelkiego rodzaju sprzęt, urządzenia, meble itp. przewozimy bezszkodowo.