Tampere położone jest w południowej Finlandii między dwoma jeziorami. Ciekawostką jest fakt, że dzieli je różnica poziomów. Połączone są kaskadą, która jest wykorzystywana do produkcji prądu.

Miasto zamieszkuje ponad 200 tysięcy osób. Ponad 340-tysięczną aglomerację tworzą jeszcze takie miasta jak Nokia, Pirkkala, Kangasala i Aito. Obecnie jest to miasto przemysłowe, z tego powodu porównuje się je do angielskiego Manchesteru. Tu m.in. działa koncern Metso Automation z przemysłem papierniczym i mineralnym, z automatyką przemysłową.

Tampere to także duży ośrodek akademicki, od 90 lat funkcjonuje uniwersytet, a od ponad 40 – uniwersytet techniczny. Miasto słynie także z festiwali filmowych.

W porównaniu z innymi miastami jest tu sporo Polaków. Tym, którzy chcą zwiększyć szeregi Polonii, proponujemy zorganizowanie przeprowadzki przez firmę Jupiter. Jesteśmy doświadczonym zespołem w tej branży, specjalizujemy się w transporcie międzynarodowym. Powierzone mienie dociera bezpiecznie na miejsce przeznaczenia.