Porvoo to miasto położone na południu Finlandii – od Helsinek dzieli je 50 kilometrów. Mieszka tu ok. 50 tysięcy mieszkańców. Jest to ośrodek atrakcyjny po względem turystycznym, odwiedzają je tysiące turystów z kraju i zza granicy. Zamieszkiwane jest w dużej części przez ludność szwedzkojęzyczną (szwedzki jest drugim językiem urzędowym Finlandii). Główną atrakcją turystyczną jest Vanha Porvoo, czyli Stare Miasto, z drewnianą zabudową, typową dla tego regionu, a centralnym punktem jest średniowieczna katedra.

W Porvoo znajduje się wielka rafineria spółki Nesce Oil. Paliwa i inne produkty naftowe wytwarzane są głównie z ropy naftowej importowanej z Rosji i w przeważającej części wysyłane na eksport.

Z uwagi na położenie miasta a także duże szanse zatrudnienia, mieszka tu grupa Polaków. Wszystkim, którzy wiążą swą przyszłość z tym regionem i chcą tu się przenieść wraz z dobytkiem, polska firma Jupiter oferuje zorganizowanie przeprowadzki. Posiadamy doświadczenie w transporcie międzynarodowym, dysponujemy odpowiednim sprzętem, zatrudniamy wykwalifikowany personel.