Lappeenranta leży w południowo-wschodniej części Finlandii, nad jeziorem Saimaa. Liczy 70 tysięcy mieszkańców. Odległość od granicy z Rosją wynosi zaledwie 30 kilometrów. Bliskie sąsiedztwo sprawia, że przyjeżdża tu wielu Rosjan na zakupy a także w celach turystycznych. Miasto jest bowiem atrakcją turystyczną. Znajduje się tu wiele muzeów. Najważniejszym zabytkiem są ruiny XVIII-wiecznej fortyfikacji . Tu można zobaczyć najstarszą w kraju cerkiew. Turystów przyciąga tu port śródlądowy (największy w kraju), skąd można wypłynąć w rejs po jeziorze, a nawet przez Kanał Saimiański Do Sankt Petersburga.

Miasto jest też sporym ośrodkiem akademickim – studiuje tu 5 tysięcy osób. Miejscowa i napływowa ludność znajduje zatrudnienie m.in. w zakładzie papierniczym UPM-Kymmene, w zakładzie przetwórstwa wapienia Nordkalk, w fabryce materiałów izolacyjnych oraz w fabryce słodyczy Fazer.

Polakom , dla których miasto ma się stać nową małą ojczyzną, oferujemy usługi przeprowadzkowe. Dostarczamy dobytek klienta z miejsca wyjazdu do celu, zabezpieczając ładunek przed zniszczeniem, przygotowując dokumenty przewozowe, załadowując i rozpakowując sprzęt itp.