Lahti – to miasto znane każdemu miłośnikowi sportów zimowych. Tu każdego roku odbywają się zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, skokach, kombinacji norweskiej oraz w biathlonie. Sześciokrotnie odbyły się tu Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. W mieście znajdują się trzy skocznie narciarskie, 150 oznakowanych tras narciarskich, także stadion narciarski i stadion łyżwiarski. To prawdziwe królestwo sportów zimowych. Ponadto rozwija się tu przemysł drzewny, maszynowy, włókienniczy, spożywczy oraz hutnictwo żelaza.

Lahti położone jest w południowej części kraju, na skraju Pojezierza Fińskiego. Jest to miasto – jak na warunki fińskie – duże. Liczy ok. 103 tysiące mieszkańców. Wyróżnia się nowoczesną architekturą.

Polacy przybywają tu w celach turystycznych, część podejmuje pracę, głównie w usługach, hotelarstwie i gastronomii oraz miejscowych zakładach przemysłowych. Osobom prywatnym oraz klientom biznesowym planującym przeprowadzkę do Lahti firma Jupiter proponuje współpracę w zakresie transportu mienia. Dysponujemy odpowiednim taborem samochodowym, zatrudniamy doświadczonych kierowców. Posiadamy certyfikaty i pozwolenia na transport międzynarodowy.