Turku to najstarsze miasto fińskie. Położone jest w południowo-zachodniej części kraju u ujścia rzeki Aurajoki. Do 1812 roku była to stolica państwa. W mieście jest wiele atrakcji turystycznych, m.in. zamek z XII wieku, w którym obecnie można zwiedzać komnaty i lochy oraz eksponaty muzealne będące świadectwem historii miasta i kraju. W centrum zachowało się wiele budowli z XV-XIX wieku. Jest tu duży port pasażerski i handlowy. W mieście rozwija się głównie przemysł stoczniowy.

W Turku mieszka 175 tysięcy osób, w tym spora grupa Polaków. Działa tu polski konsulat honorowy oraz filia Zarządu Zjednoczenia Polskiego. Dla naszych rodaków dużą trudnością jest nauka fińskiego (drugim językiem urzędowym jest szwedzki), ale z wieloma Finami można porozumieć się w języku angielskim.

Firma Jupiter organizuje przeprowadzki dla osób, które wiążą swą przyszłość z miastem Turku. Usługa jest wykonywana kompleksowo, terminowo i profesjonalnie, z dbałością o mienie klienta. Świadczymy usługi przewozowe dla klientów indywidualnych i dla firm.