Jyväskylä jest położone nad jeziorem Päijänne, w środkowej części kraju, 270 kilometrów od Helsinek. Zostało założone w pierwszej połowie XIX wieku przez cara Mikołaja I (wówczas to terytorium należało do Rosji). Większość zabudowy powstała po II wojnie światowej. Obecnie mieszka tu ok. 130 tysięcy osób.

Miasto jest stolicą prowincji Keski-Suomi. Jest centrum handlowym i kongresowym regionu. Funkcjonuje tu kilka wyższych uczelni z 35 tysiącami studentów. Ciekawostką jest fakt, że właśnie tutaj powstały pierwsze szkoły, gdzie naukę prowadzono w języku fińskim. Rozwija się przemysł drzewny, celulozowo-papierniczy, farmaceutyczny i metalowy. Dużym zakładem pracy jest fabryka Nokii.

Polaków tu niezbyt wielu. Dla tych, którzy widzą drogę rozwoju i kariery w Jyväskylä, oferujemy znaczącą pomoc w transporcie dobytku z Polski. Specjalnością firmy Jupiter są międzynarodowe przeprowadzki. Możemy pochwalić się dużym doświadczeniem w tej branży, posiadaniem certyfikatów i zezwoleń na transport międzynarodowy. Dysponujemy dobrym sprzętem i wyszkolonym personelem.